Novinky

Jak vybrat taneční obuv.

Základní zásady při výběru taneční obuvi

Hlavní zásadou při výběru taneční obuvi je vyčlenit si dostatek času a nespěchat.

Při prvním nákupu Vám doporučujeme navštívit naši specializovanou prodejnu, kde Vám s výběrem obuvi rádi pomůžeme. Sami máme zkušenosti s tanečními botami nejen jako prodejci, ale i jako tanečníci. V obuvi, kterou prodáváme, jsme také tančili a tak velmi dobře známe vlastnosti a kvalitu námi prodávaných značek.

Pokud dáváte přednost nákupu přes eshop a nejste si jisti typem a velikostí, můžete nám zavolat na naši infolinku, kde vám poradíme. Na eshopových stránkách máme také tabulky velikostí jednotlivých značek obuvi.

Nejdůležitější rady:

1. Každý z nás má jiný tvar nohy a ne vždy obuv, kterou si vyhlédneme na obrázku u počítače, nám bude sedět. Jsou značky obuvi, které sedí spíše na úzkou nohu a jiné naopak na širší. Doporučujeme Vám tedy vždy vyzkoušet více typů a tvarů obuvi. Velmi důležité je přizpůsobit výběr obuvi i vašim tanečním schopnostem. Týká se to zejména výšky podpatku u tanečnic. Slečně nebo dámě, která s tancem začíná, doporučujeme výšku podpatku od 5 - 6,5 cm. Ta tanečnice, která je již dosti zkušená, si může dovolit podpatek vysoký 7 nebo 8 cm.

2. Taneční obuv nekupujte příliš malou, ale ani ne velkou. Musí vám sedět na délku od paty do špičky přesně. Obuv vám musí dobře obepínat nohu. Vzhledem k tomu, že jsou taneční boty vyráběny především z kůže a pevné látky, dojde při používání k přizpůsobení vaší noze.  U jazzové a baletní obuvi (piškot) je potřeba vybrat obuv bez nadměru. Baletní a jazzová obuv by měla sedět jako ponožka a dokonale obepínat nohu.

3. Design u taneční obuvi je velmi důležitý a  samozřejmě se Vám musí obuv líbit….ale… Vyberte si tu obuv, jež Vám perfektně sedí, je pohodlná a vyrobena z kvalitních materiálů. Pamatujte, že taneční obuv i přes svou krásu, je pořád sportovním obutím. V taneční obuvi se nebudete procházet po přehlídkovém molu, ale skákat, běhat a točit se. Pokud si vyberete boty jen podle toho jak se Vám líbí a nebudou Vám dokonale sedět, nebudete mít z tance ten správný pocit. Nakonec takové boty končí ve skříni a ve Vás zůstane pouze pocit špatné investice.

Zkoušejte obě boty a vždy se důkladně v obuvi nejen projděte, ale zkuste i pár tanečních kroků!

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz