Videa

Ke zhlédnutí prezentační videa

BLOCH

SUPADANCE

BD DANCE

INTERNATIONAL-DANSPORT

Facebook

Hledáte další zboží?

www.elisdancesport.com navštivte také náš web

Pro TŠ, Zuš, Divadla

Vážení zákazníci,

pro taneční školy, skupiny, Zuš a divadla poskytujeme

Na Vámi vybrané zboží množstevní slevy!

Pro více informací klikněte zde

 

 

 

Jak vybrat taneční obuv

Základní zásady při výběru taneční obuvi

Hlavní zásadou při výběru taneční obuvi je vyčlenit si dostatek času a nespěchat.

Při prvním nákupu Vám doporučujeme navštívit naši specializovanou prodejnu, kde Vám s výběrem obuvi rádi pomůžeme. Sami máme zkušenosti s tanečními botami nejen jako prodejci, ale i jako tanečníci. V obuvi, kterou prodáváme, jsme také tančili a tak velmi dobře známe vlastnosti a kvalitu námi prodávaných značek.

Pokud dáváte přednost nákupu přes eshop a nejste si jisti typem a velikostí, můžete nám zavolat na naši infolinku, kde vám poradíme. Na eshopových stránkách máme také tabulky velikostí jednotlivých značek obuvi.

Nejdůležitější rady:

1. Každý z nás má jiný tvar nohy a ne vždy obuv, kterou si vyhlédneme na obrázku u počítače, nám bude sedět. Jsou značky obuvi, které sedí spíše na úzkou nohu a jiné naopak na širší. Doporučujeme Vám tedy vždy vyzkoušet více typů a tvarů obuvi. Velmi důležité je přizpůsobit výběr obuvi i vašim tanečním schopnostem. Týká se to zejména výšky podpatku u tanečnic. Slečně nebo dámě, která s tancem začíná, doporučujeme výšku podpatku od 5 - 6,5 cm. Ta tanečnice, která je již dosti zkušená, si může dovolit podpatek vysoký 7 nebo 8 cm.

2. Taneční obuv nekupujte příliš malou, ale ani ne velkou. Musí vám sedět na délku od paty do špičky přesně. Obuv vám musí dobře obepínat nohu. Vzhledem k tomu, že jsou taneční boty vyráběny především z kůže a pevné látky, dojde při používání k přizpůsobení vaší noze.  U jazzové a baletní obuvi (piškot) je potřeba vybrat obuv bez nadměru. Baletní a jazzová obuv by měla sedět jako ponožka a dokonale obepínat nohu.

3. Design u taneční obuvi je velmi důležitý a  samozřejmě se Vám musí obuv líbit….ale… Vyberte si tu obuv, jež Vám perfektně sedí, je pohodlná a vyrobena z kvalitních materiálů. Pamatujte, že taneční obuv i přes svou krásu, je pořád sportovním obutím. V taneční obuvi se nebudete procházet po přehlídkovém molu, ale skákat, běhat a točit se. Pokud si vyberete boty jen podle toho jak se Vám líbí a nebudou Vám dokonale sedět, nebudete mít z tance ten správný pocit. Nakonec takové boty končí ve skříni a ve Vás zůstane pouze pocit špatné investice.

Zkoušejte obě boty a vždy se důkladně v obuvi nejen projděte, ale zkuste i pár tanečních kroků!